Akdeniz Üniversitesi

Animasyonu görebilmeniz için flash player kurulu olmalıdır.

Animasyonu görebilmeniz için flash player kurulu olmalıdır.

Animasyonu görebilmeniz için flash player kurulu olmalıdır.

Ayşe Sak Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu
 
AyşeAyşe Sak Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu 2010 yılında Akdeniz Üniversitesi bünyesinde kurulmuştur. Yüksekokulda Uluslarararası Ticaret ve Lojistik, Pazarlama, Yönetim Bilişim Sistemleri ve Bankacılık ve Sigortacılık olmak üzere dört program bulunmaktadır. Eğer Pazarlama, Uluslararası Ticaret ve Lojistik, Finans ve Yönetim Bilişim Sistemleri konuları sizin ilginizi çekiyorsa Ayşe Sak Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu güçlü ve başarılı bir eğitim sunmaktadır. Ayşe Sak Uygulamalı Bilimler Yüksekokulunu tercih etmek, Türkiye'deki en iyi okullarına eşdeğer bir yüksekokul seçmek anlamına gelmektedir.
Yüksekokulumuz şu anda Pazarlama ve Uluslararası Ticaret ve Lojistik Bölümlerinde lisans eğitimi sunmaktadır. Eğitim programlarımız öğrencilerimize akademik yeterliliği ve uzmanlık düzeyi yüksek eğitim sunmaktadır. Yüksekokulumuz özel sektörle işbirliği ile öğrencilerimize teorik bilgileri pratikte uygulama firsatı sunmaktadır. Bu sayede öğrencilerimiz ulusal ve uluslararası ölçekte avantajlı bir şekilde mezun olacaktır. Yüksekokulumuz sunacağı kurslarla da mükemmel eğitim için önemli fırsatlar sunmaktadır. In English
Haberler Duyurular
  • Doç.Dr. Filiz Angay Kutluk’un, doktora öğrencisi Ayça Akyatan’la birlikte yazdığı "Muhasebe Dersi Alan Öğrencilerin Etik Karar Alma Sürecini Etkileyen Faktörler Üzerine Bir Araştırma" isimli çalışma, Journal of Accounting, Finance and Auditing Studies Vol. 1, No.2’de yayınlanmıştır.
  • Öğr. Gör. Ahmet Kaya ve Doç. Dr. Filiz Angay Kutluk’un Prof. Dr. Nilüfer TETİK, ile birlikte yazdığı  "Necessity of accounting and finance courses in tourism education at undergraduate level" isimli çalışma, Journal of Economics, Finance and Accounting, Vol. 2, No.3’te yayınlanmıştır.
  • Doç. Dr. Filiz Angay Kutluk'un, Doç. Dr. Adnan Dönmez, Prof. Dr. Mustafa Gülmez ve Öğr. Gör. Mustafa Terzioğlu ile birlikte yazdığı "A Re-Research about Usage of Mobile Devices in Accounting Lessons" isimli çalışma, Procedia - Social and Behavioral Sciences'ın 197. Sayısında yayınlanmıştır.
  • Doç. Dr. Adnan Dönmez, Doç. Dr. Filiz Angay Kutluk ve Öğr. Gör. Mustafa Terzioğlu'nun birlikte yazdığı "A Re-Research about Awareness of the Students about the Innovations of Turkish Commercial Code No 6102 And Turkish Financial Reporting Standards" isimli çalışma, Procedia - Social and Behavioral Sciences'ın 197. Sayısında yayınlanmıştır.
  • Doç. Dr. Ramazan Erturgut'un "Kalite Uygulamaları ve Dönüşümcü Yönetim" adlı kitabı Seçkin Yayıncılık'tan yayınlanmıştır.
  • ÖSYM sınav sonuçlarına göre Uluslararası Ticaret ve Lojistik Bölümü kendi alanında Türkiye sıralamasında Birinci Öğretim ve İkinci Öğretim 1. sıradadır.
  • Staj ve İş Yerinde Eğitim dersi için İş-Kur öğrencilerimizi maddi olarak destekleyecektir. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.
  • Ayşe Sak Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Yükseköğretim Kurulu (YÖK) kararıyla Uygulamalı Bilimler Fakültesi olarak değiştirilmiştir.
  • Öğretim üyelerimizden Doç.Dr. Ramazan Erturgut'un hazırlamış olduğu "Stratejik Lojistik ve Tedarik Zinciri Yönetimi Faaliyetlerinde Seçimli Bir Benchmarking: ABD'deki Organizasyonların Tersine Lojistik ve Satınalma Uygulamalarının Kıyaslanması" isimli projesi TÜBİTAK tarafından desteklenmiş olup, kendisi anılan proje kapsamında görevli olarak ABD'nin Güney Florida Üniversitesi'nde 1 yıl süre ile araştırmalarda bulunacaktır.
  • FÖY Sektörel Toplantı 2014 için tıklayınız.

 

 

 
   About Us
ösymavesebysUlakbimakuzenTüba      
ExpokütüphanetübitakyökYökDil    

 

 

Sayfa Özeti: Ayşe Sak Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu

Sayfa Açıklaması: Ayşe SAK Uygulamalı Bilimler Yüksek Okulu, Uygulamalı Bilimler, Yönetim Bilişim Sistemleri, Pazarlama Yönetimi, Uluslararası Finans, Bankacılık ve Sigortacılık

Anahtar Kelimeler: